Podzielić pokój na strefy

Każde dziecko swój wewnętrzny świat. I dla tego, aby ich wspólne życie było jak najbardziej komfortowy, podzielić pokój na strefy funkcjonalne. Najczęściej wydzielają miejsce do pracy, zabawy i wypoczynku.

Plac z dwoma wejściami

Mniejsze dzieci zwykle bardziej aktywni i lubią ruchome i interaktywne gry. Im warto przeznaczyć więcej miejsca pod gry. Te, które są starsze, będą spędzać więcej czasu w środowisku pracy. Ale jakiego wieku nie były dzieci, nie zmuszajcie ich do korzystania z jednego komputera na dwóch. Dla zachowania pokoju w rodzinie poszukaj możliwość zakupu drugiego urządzenia (np. przenośne ultrabooków i tabletów pomogą zaoszczędzić przestrzeń robocza).

W każdym wieku dla dziecka ważne jest, aby mieć swój kącik, gdzie będzie czuć , gdzie będzie mógł przejść na emeryturę i po prostu odpocząć. Użyj zasłony, mobilne ścianki działowe, szafy do biura jakiegoś miejsca w pokoju.

Gdy chłopiec i dziewczynka…

W takim przypadku których możecie następnie zmienić wnętrze dziecka jest trudne, ale możliwe. Przygotuj się, że konflikty interesów będą nadal – postaraj się ograniczyć je do minimum. Fizyczne i psychiczne kształtowanie u dziewcząt przebiega szybciej niż u chłopców. Dlatego w pokoju powinny być przynajmniej mur.

Wnętrze dziecięcego dla dziewczynki i chłopca

Jeśli nie ma takiej możliwości, przynajmniej podzielić plac na dwie równe części i złóż je w innym kolorze. Na stronie dziewczęta będą dominować:

jasne, delikatne kolory;
lalki;
miękkie zabawki;
zdjęcia, itp.

Chłopcy wręcz przeciwnie pozwoli pokoju:

konstruktorami;
techniką;
kolekcji auto.

Pokój może być podzielony jak kontrastu, jak i zapisywać holistycznego widok. Przy drugim wariancie pomoże punktowe mieszanie stylów (jak yin i yang).

Gdy masz dwie dziewczyny lub dwóch chłopaków…

Tutaj z wnętrzem będzie łatwiej, tym nie mniej, małżeństw dzieci często bywam różne gusta. Ale jeśli nadal żyjecie pokoju w jednym stylu, starając się podkreślić indywidualność każdego dziecka za pomocą kolorów, kształtów, imiennych itp..

Koniecznie zaznacz dwa łóżka, dwa oddzielne biurka, półki dla każdego z nich. Tak, nawet dzieląc jeden pokój, u dzieci będzie przestrzeń osobistą, a to po prostu należy (zwłaszcza w starszym wieku).

Jakie meble do dziecięcego wybrać?

Wybierając meble do przedszkola, przede wszystkim, zwrócić uwagę na jej wytrzymałość, trwałość i wygląd. Najlepiej kupić zestaw modułowy meble drewniane lub meble z płyty MDF, z zaokrąglonymi krawędziami i gładkiej powierzchni. Tak, wszystkie dzieci mogą bez problemu zajmować się wraz listem, malarstwem, sztukaterią lub jeszcze czymś. Jeśli dzieci lubią książki, kłopotliwe regał można wymienić (jeśli nie wykonuje podziału funkcji) zwykłe półki.
Artykuł sponsorowany przez: Banaby.pl – najtańsze meble dla dzieci