Gdy córka była 1,8 roku, przyjechaliśmy w odwiedziny

Gdy córka była 1,8 roku, przyjechaliśmy w odwiedziny do mojej siostry. Córka skórzanym fotelu, polerowane stół i pilot. Moja siostra była zła jak nigdy. Dzieci nie miała i o wychowaniu dzieci najmłodszych lat miała zupełnie inne widoki, delikatnie mówiąc, dalekie od rzeczywistości. Była mocno przekonana, że jej dzieci bawiły się w rogu z zabawkami i nie popsuli by rzeczy — to błąd wszystkich młodych matek. Wydaje im się, że piękne zabawki potrzebne są dzieci i dzieci nie są w stanie się od nich oderwać. Zapomnij o tym do 4 lat. Do tego wieku (może i później nawet) dzieciom ciekawe wszystko to, czym bawią się tata i mama. Nasza córka 3 telefony (choć miała kilka zabawek pięknych komórkowych), dopóki nie wpadli umieścić urządzenie na podłodze, aby mogła w każdej chwili porozmawiać przez telefon.

Wszystko, co bierze mama lub tata, tu trzeba dziecku. Plac naczynia leżące wokół, ale mojej mamy garnek jest taka ciekawa. — Posadź dziecko obok siebie przy stoliku i dać prawdziwą garnek i łyżkę. Niech gotuje, aż gotować. Udzielałam również duże (które nie można włożyć z ucha i nosa) makaron, fasola i dawała jej wody. Ona przeszkadzała ich w garnku — ukradkiem. Oczywiście, córka “uszkodzone” produkty, ale to niewielka cena za spokój.

Zabierzcie z dala od oczu dziecka te rzeczy, którymi pielęgnować. To, że można złamać, zarysowania, złamania. Reszta niech będzie dla niego zabawkami. Pilot, telefon, naczynia — to wszystko dziecku ciekawe.

Po 2-ch lat, kiedy dziecko staje się już trochę samodzielnym, korzystaj z różnymi pokojami dla dzieci. Na przykład, w dużych sklepach są specjalne miejsca, gdzie opiekun zadba o swoje dziecko, zajmie jego grą. A można odpocząć i zrobić zakupy. U nas w mieście znajduje się także centrum zabaw, gdzie na kilka godzin was wyzwoli pedagog.

Idź na plac zabaw, grając ze sobą, dzieci też są przekazywane od rodziców, to wspaniały wypoczynek dla ciebie. Poza  tym, jeśli na miejscu jest mama, której ufasz, może obserwować dziecko i idź do sklepu. U nas na podwórku była taka mama z córką, wieku naszej. Będziemy po kolei zostawały z dziećmi. Dla wygody na takich spacerach można użyć lekkie trasy spacerowe, wózki dziecięce laski.

Jakie jeszcze niuanse należy wiedzieć o wychowanie dzieci w młodym wieku, to to, że małe dzieci nie potrafią się skoncentrować. Na przykład, możesz powiedzieć: “Załóż skarpetki”, i dalej robić swoje sprawy. Jak tylko ty odwracasz się, dziecko natychmiast zapomina to, o co prosiłeś.

Pewnego dnia powiedziałam razy 5, wynik pozostał ten sam. Najpierw pomyślałam, że to bunt. Że ona celowo nie chce zakładać skarpetki. Ale córka mnie nosi mnie i zdałam sobie sprawę, że przyczyna jest w innym. W tym, że ona nie może się skoncentrować.

Aby osiągnąć wyniki, zaczęłam robić tak, biorę sama skarpetki, podchodzę do niej, podaję i mówię: “Załóż skarpetki”. Ona je raz przy mnie nosi — i sprawa załatwiona.

Pomagaj dziecku, stopniowo wraz z rozwojem dziecka pojawi się i koncentracja. I wtedy już będzie wystarczająco dużo słów.

Jakoś przyszła do mnie przyjaciółka, która ma dwoje dzieci-. Starszy syn, poniżej mojej córki na rok. Przyjaciółka powiedziała mi, że kiedy po raz pierwszy pojechałam do rodziców, zobaczyła swoich dzieci ze strony. Najpierw ja tego zrozumieć nie mogła, bo do tego momentu ja swoją córkę ze strony nie widziałam. U mnie cały czas miał wrażenie, że ona na mnie wisi i jest częścią mnie. Przy tym najcięższy część.