Dwudziestolecie Macieja zaznaczył w schronie

Marzenie się spełniło – Macieja był fanem “Partyzantów” z dzieciństwa. On nawet chodził na gry z najbardziej surowymi kibicami. Już mu proponowała kontrakt “Zvezda” – główny rywal “Partyzant” – ale on odmówił z zasady. On tak bardzo kochał “Partyzantów”, że po swoim pierwszym treningu całą noc przespał w klubowej formie, ponieważ po prostu nie mógł się zmusić, by ją zdjąć. Szansę na grę w drużynie z dzieciństwa wydawał mu się czymś niesamowitym, a on nie mógł powstrzymać łez radości.

Niestety, większość jego występów dla klubu była w cieniu okropności wojny. Dawna jugosłowiańska Pierwsza liga został rozwiązany w 1992 roku, a “Partyzantów” znalazł się w nowej Pierwszej lidze Serbii i Czarnogóry. Początkujący nie zdążył nawet wejść w zespół, jak NATO początek ataku Belgradu.

Dwudziestolecie Macieja zaznaczył się w schronie, a wszystkie normalne w życiu ostatecznie przestało istnieć. Nasz bohater nie pozostawało nic innego jak tylko wrócić do piłki nożnej na ulicach z przyjaciółmi. Tylko ulubiona gra pozwalała oderwać się i zanurzyć się w słodkie objęcia .

To jest ciężki początek dorosłego życia nie może nie pozostawić śladu na młodym , na którym wpływ trudnych wojennych czasach. Na boisku walczył ostro, i w pierwszym sezonie zaowocował ośmioma golami na koncie w 33-tych grach. “Partyzantów” stał się mistrzem, ale przede wszystkim kibicom sam zapisał się w pamięci Macieja w meczu przeciwko ” Gwiazdy”.

Gra zbliżała się do końca, a wynik na tablicy przyrzekałeś koniec remis 1:1. “Partyzantów” grał w domu, i mógł ostatnią kontratak, do której obrona przeciwnika nie była gotowa. szarpnął do przodu, i do bramki piłkę, który w jakiś sposób znalazł się tuż przed nim.

Publiczność kolej w ekstazie, a do tej pory uważany jest za kibicami świętym. W obozie przeciwnika, oczywiście, był i jest wrogiem numer jeden.

W przyszłym sezonie już nie był człowiekiem jednej chwili, a głównym strzelcem drużyny. W jego dorobku było 35 goli w 41 gry. Fani na stadionie, który tutaj nazywany jest “świątynią futbolu”, gorączkowo cieszyli się z każdego jego powstania. Zresztą, tak samo, jak “Partyzant” kochał , kochał “Partyzantów”. Czasami nagrywane w hotel na kilka dni przed meczem, aby w pełni skupić się na grze. Żył i oddychał piłką nożną.

Debiut w reprezentacji Jugosławii odbył się w marcu 2000 roku w towarzyskim meczu z Chin. Trafił na Euro 2000, ale został usunięty w meczu przeciwko Norwegii.

Wkrótce urósł “Partyzantów”, i udał się na podbój Europy zachodniej. W lipcu 2000 roku, osiem mln podpisał ją PSV eindhoven. I znów nowy krok w karierze był komplikuje nieprzewidziane okoliczności: według legendy, firma Philips, która wtedy pracowała klubem, obiecała ustawić na stadionie “Partyzantów” nowe oświetlenie, ale tak się nie stało. Oprócz tego, za transfer został zatrzymany sankcji UE przeciwko Jugosławii. Ale w Eindhoven jednak trafił, i wkrótce się całe miasto.

Zobacz wiecej: recenzje polskich bukmacherow