Dieta “4 stůl” — funkce, poradenství v oblasti výživy, menu

Dieta “4 stůl” – speciálně navržený systém napájení, při akutních, stejně jako chronické onemocnění střev – kolitida, v začátku onemocnění (po dnech půstu), , úplavice, atd. Jeho tvůrcem je jedním ze zakladatelů dietetiky M Im . Navzdory skutečnosti, že tato strava byla vyvinuta v třicátých letech minulého století, byla a dodnes neztratil svůj význam, a aktivně se používá v sanatoriích a nemocnicích, a také přiřazen k nemocným, k absolvování léčby v domácích podmínkách.
Zvláštní dieta “4 stůl”

Jídlo, při této dietě, snižuje a zabraňuje dalšímu vzniku a hnilobných procesů, vytváří všechny podmínky k neutralizaci zánětlivých procesů a pomáhá obnovit rozbité funkce střev. Speciální strava umožňuje snížit nebo dokonce vyloučit poranění hlenu zažívacího ústrojí a zlepšit jejich schopnost regenerovat.

Dieta číslo 4 stanoví omezení ve stravě množství tuků (zejména živočišných) a sacharidů, takže jeho malá. Z jeho menu je zcela vyloučeno, a zvýšenou sekreci žaludku, potraviny, stejně jako potraviny, které mohou způsobit a procesy a dráždit zanícené oblasti zažívacího ústrojí.
Poradenství v oblasti výživy

V období dodržování diety 4 za den se doporučuje jíst alespoň pětkrát, objem porce by měl být malý. Přijímat potravu je vhodné v jednom a stejný čas, to se zlepší jeho vstřebávání a normalizovat funkci zažívacího ústrojí. Všechny spotřebovány jídla a nápoje by měly mít příjemnou teplotu, protože příliš studená, nebo naopak velmi teplé jídlo může vyvolat záchvat.Jídlo 4 stůl

Při vaření je třeba se vyvarovat smažení, doporučené způsoby zpracování potravin – , parní zpracování. Konzumovat žádné jídlo, by měl být pouze v tekuté, nebo podobě.

Dieta při a dalších nemocech střev neumožňuje jíst uzené, mastné a ostré výrobky, a také pevná, obsahující vlákninu nebo příliš suché potraviny. Výrazně omezit ve stravě je třeba sůl a cukr. Aby bylo , z jaké jídlo je třeba vzdát se v první řadě přinášíme seznam zakázaných produktů:

Uzeniny, konzervy, polotovary, solení, omáčky, marinády, jídla, fast-food.
Mastné druhy masa a drůbeže, silné masové vývary, párky v rohlíku, klobásy.
Mastné druhy ryb, kaviár, sušené a slané ryby.
Natvrdo, smažené a syrové vejce.
Jakékoliv čerstvé pečivo, celozrnný a žitný chléb, otruby, lívance, palačinky, , těstoviny.
Živočišné a rostlinné tuky.
Tvrdý sýr, plnotučné mléko, podmáslí, smetana, zakysaná smetana.
Syrové plody, ovoce, a také sušené ovoce.
Zelenina.
a krupice, luštěniny, jáhly, pohanka .
Koření, koření.
Marmelády, med, cukrovinky, koláče a jiné sladkosti.
Limonády, káva, hroznové šťávy, pivo, ovocné .

Odporúčame: jak rychle zhubnout a bočné werjsa slovenský – doplnky na chudnutie