Čo môžete zmeniť je rodičia

A zvláštne, ako to znie, ale núti rodičov, aby pridajte problémy v moderných systému vzdelávania. Nehovorím tu, že by sme mali urobiť všetko, aby sa brániť výučbu detí (aj keď niektoré logikou, ako “zakázané ovocie je sladké” tam), chcem povedať, že rodičia by mali podporovať v prvom rade naučiť dieťa učiť, nie na štúdium určité množstvo informácií.

Hovoríme tu o. Tí, ktorí sú oboznámení so základmi psychológie a pedagogiky, budete vedieť, že najlepšie vstrebáva a spamäti materiál, štúdiu, ktoré má dieťa čelil, prekonal problém, urobili vlastné (s pomocou, samozrejme) krok od nevedomosti k poznaniu.

Tento jednoduchý princíp je základom tzv. problém-učenie sa na základe, sa praktizuje v niektorých krajinách (a ktoré, mimochodom tiež viacero nedostatkov, ale teraz nie o to). To je dôvod, prečo sa niekedy vidieť také paradoxné, na prvý pohľad, fenomén svedomia čiastočný úväzok študentov má viac poznatkov ako študent nemocnice – len prvého rádu pre znalosti, aby musel vynaložiť viac úsilia, ako len chodiť na prednášky.

Náš školský systém je postavený na osvetlenie a rozmnožovanie určité informácie, ale kvôli problémom v to jednoducho nie je dosť. Samozrejme, skúsený učiteľ môže zaviesť prvok creative alebo vedeckého výskumu v procese prezentácie nového materiálu, ale bohužiaľ, nie všetci učitelia vedieť, ako aplikovať vedomosti tak, a niektoré možno mohol, ale nechcem, pretože víťazná ako stratiť číslo. Ukazuje sa, spoločný systém výučby: počúval, sa dozvedel, používaných pri plnení úloh, zabezpečené domov pomocou rovnaké úlohy.
rodičia naučiť dieťa
Potom začína zábava, pretože doma sa ukáže, že nie každý počul, nie je úplne známy a úloha sa nepodarí vykonať. Samozrejme, že dieťa príde s ich problémy, ich rodičov a samozrejme rodičia sa snažia pomôcť. A teraz otázka: ako môžete pomôcť vášmu dieťaťu?

Začnite vysvetliť podivné materiál? Snaží zistiť, temný a vyplňte prázdne políčka? Zobraziť (alebo vysvetliť), ako robiť prácu? Potom sa vám darí vášmu dieťaťu disservice, pretože, opakujem, poskytnúť rafinované informácie, ktoré sa rýchlo zabudli, ako použiť.

Okrem toho, myslím, že o tom, že vysvetliť nevysvetliteľné, aby ste ľahko, zatiaľ čo dieťa je ešte len začínajú učiť. Základná škola, piateho ročníka, šiesty … ale asi nepamätáte, dôkladne celom výchovno-vzdelávacieho procesu, nemajú encyclopedic poznania vo všetkých oblastiach vedy. Alebo je tam? Pamätajte si, že to auto-da-Fe? Ako vypočítať objem kužeľa? Ale vzorce a vlastnosti formaldehyd? A možno aj nezabudnite rozdiely medzi newt a jašterica, králikov a zajacov, absolútny a relatívny pohyb?

Ja som povedal, že skôr či neskôr budete musieť vážne sedieť s vaším dieťaťom knihy (ako v tomto vtip: “A vy ste syna domácu úlohu? – Nech mi odpise!”), Alebo donútiť dieťa, aby hľadali odpovede na otázky týkajúce sa odbornej prípravy, ktoré mu vzniknú. A verte mi, čím skôr, tým lepšie!!!
Tiež odporúčam: Banaby.sk – všetko pre dieťa