Berdych zrazil Ferrera a je vo štvrťfinále, mladej Češky vyradili H + H

Až na tretí pokus sa dočkal Tomáš Berdych svojho osemfinále French Open proti David Ferrer, sa Španielom ale nakoniec nemal ani toľko problémov, ako s nepríjemným počasie v Paríži.


Siedmy nasadený si poradil s nepríjemným súperom 6: 3, 7: 5 a 6: 3 a vo štvrťfinále vyzve svetovú jednotku Novaka Djokoviča.Už do semifinále ženskej štvorhry z českého súboja prekvapivo prešiel mladý pár Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, ktoré v dvoch setoch vyradili Andreu Hlaváčková a Lucie Hradecka 6: 3, 7: 6 (11: 9).

Zápas siedmeho nasadeného Berdycha s jedenástkou Ferrerom mal začať už v pondelok, ale kvôli dažďu bol odložený. “Bol to dlhý zápas, aj keď sme strávili na kurte len dve hodiny a Bet365-Otvorte si účet dvanásť minút, ale trvalo skoro tri dni, než sme skončili,” povedal Berdych v rozhovore na kurte.

“Čakanie bolo nepríjemné, ale pršalo veľa, takže sme Bet365-Klikni pre svoj bonus len čakali a nemuseli chodiť tam a späť, čo je horšie.Teraz to bolo len dlhé, musel som byť trpezlivý a keď prišiel čas, tak som sa pripravil a hral svoj tenis, “doplnil.